Halloween i Legoland
Vil du opleve halloween i Legoland, kan du med fordel snuppe en overnatning på Egtved Camping. Det er blot en køretur på 20 min, så hvis du har booket to dage i Legoland, er det super bekvemt. Du kan selvfølgelig overnatte i egen vogn, men du kan også booke dig ind i et af vores mobilehomes. Her behøver du ikke tænke på andet end at tage varme sutsko med, da der godt kan være fodkoldt på denne tid af året.
Halloween Monster Party
Monstrene er løs i LEGOLAND®! Tør du deltage i monsterfesten? Mærk halloweenstemningen med farverig belysning, uhyggelig halloweenpynt og skræmmende store LEGO® modeller.
Gå den (u)hyggelige Brick or Treat rute på jagt efter gyselige godter i parken. Tør du stå ansigt til ansigt med den drillesyge varulv? Eller den skøre professor? Køb en Brick or Treat pose, og få en skræmmende sjov oplevelse.
Tag i LEGO® Studios, hvor du kan se, høre og mærke den gyselige og skræmmende gode 4D film: The Great Monster Chase.